2003

1.Red Bul Air Racel

Prvé letecké preteky Red Bull na Airpower 03.

Táto akcia je založená na kombinácii prvkov akrobacie s výzvami závodu. Je to všetko o pohyblivosti, presnosti a pevných nervoch, pri lete v maximálnej rýchlosti. Výsledkom je úplne nová disciplína akrobacie.

Hangár-7 na letisku Salzburg

Hangár-7 na Letisku Salzburg je ojedinelé architektonické umelecké dielo. Bolo pôvodne plánované, aby uskladnilo stále rastúcu kolekciu historických lietadiel Flying Bulls a teraz sa tiež stalo synonymom avantgardnej architektúry, moderného umenia a prvotriednej gastronómie. Konštrukcia v tvare krídla – dych berúca kombinácia skla a ocele – dokonale zapadá do okolitej krajiny. Od svojho otvorenia sa Hangár-7 rozvinul do medzinárodného vychyteného miesta pre nadšencov historického letectva . Predstavuje tiež úspešné výstavné centrum, každé tri mesiace HangART-7 prezentuje súčasné umenie z inej krajiny. Každá udalosť je rovnako unikátna ako gurmánska reštaurácia Ikarus, ktorá zaujme svoju klientelu svojimi majstrovstvami jedál medzinárodnej kuchyne.

Navštív Hangar 7

Red Bull X-Alps

„Toto je oveľa viac než len prechod horami: je to dobrodružstvo, expedícia a súťaž.“ Hannes Arch

Prvý Red Bull X-Alps, ktorý sa konal v roku 2003, otvoril nový rozmer v dobrodružných závodoch. Sedemnásť športovcov čelilo viac než 1931 kilometrov dlhej ceste z ľadovca Dachstein v Rakúsku, ale len trom sa podarilo prejsť celú cestu až do cieľa v Monaku s tromi otočnými bodmi na Zugspitze v Nemecku, na Mont Blancu a Mont Grose vo Francúzsku.

Pozri si všetky roky