2016

Max Verstappen dosiahol historické víťazstvo v Španielsku

Max Verstappen sa stal najmladším jazdcom, ktorý vyhral preteky Formuly 1, keď si pripísal fantastické víťazstvo vo svojom debute za Red Bull Racing na Veľkej cene Španielska

Red Bull Racing

Daj na to!

Jeden víkend – päť titulov pre športovcov z Red Bull Motorsports: Marc Marquez (ESP) – víťaz MotoGP, Sébastien Ogier (FRA) – víťaz World Rally, Mattias Ekstroem (SWE) – víťaz World Rallycross, Marco Wittmann (GER) – víťaz DTM, Kenan Sofuoglu (TUR) – víťaz World Superbike

Red Bull/Motorsports

Snežná jazda Maxa Verstappena!

Kitzbühel - alebo skôr Monte Carlo zimného športu, ako ho mnohí nazývajú – sa stal dejiskom vôbec prvej predvádzacej jazdy Formula 1 na alpskom vrchole! Okrem legendárnych pretekov v lyžovaní mohli tak diváci sledovať Maxa Verstappena, ktorý prišiel do Hahnenkammu ukázať silu víťazného voza svetových majstrovstiev Red Bull Racing. Holandský jazdec sledovaný 3 500 divákmi predviedol veľkolepú ukážku – obklopený nádherným zimným počasím a v nadmorskej výške nad 1 600 metrov – Formulu 1, s ktorou v roku 2016 bodoval na Veľkej Cene Rakúska.

Pozrite si jazdu Maxa Verstappena na snehu

Bryce Menzies (USA) – svetový rekord v skoku s autom v projekte New Frontier

Po šiestich mesiacoch príprav sa Bryce Menzies zapísal do histórie tým, že preskočil so svojím terénnym autom 115,64 m v meste duchov v Novom Mexiku a vytvoril tak nový rekord. V projekte Menzies odštartoval vo svojom aute Pro 2 z jednej rampy, preskočil na druhú rampu a prekonal tak oficiálny Guinessov rekord, ktorý bol 91,74 m a rovnako aj neoficiálny rekord s dĺžkou 101,19 m. Na mieste bol kvôlo overeniu vzdialenosti a potvrdeniu nového rekordu aj zástupca Guinessovej knihy rekordov.

Bryce Menzies New Frontier

10. výročie pohára Rookies Red Bull MotoGP

Desať rokov, 112 pretekov, 144 jazdcov z 30 krajín, ktorí pretekali na tých najlepších okruhoch Grand Prix na svete. Mnohí z dnešných Rookies sotva udržali riadidlá, keď Johann Zarco vyhral prvý pohár v roku 2007. Odvtedy pridal 26-ročný Francúz ku svojim 4 pohárovým víťazstvám aj 13 víťazstiev Grand Prix. Minulý rok vyhral svetový titul Moto2 a v bodovaní je túto sezónu na prvom mieste.

Pohár Rookies Red Bull MotoGP

MotoGP sa vrátilo do Rakúska!

Rakúske preteky GP 2016, ktoré sa konali v strede augusta, vyhlásila komisia Grand Prix, pozostávajúca z členov zastupujúcich FIM, IRTA a Dorna za najlepšie preteky celej sezóny. Odmenu si preteky zaslúžili najmä za neuveriteľnú organizáciu, vybavenosť a atmosféru na akcii. Stalo sa tak potom, čo sa po 19 rokoch MotoGP vrátilo do Rakúska na okruh Red Bull blízko Spielbergu. Taliansky jazdec Andrea Iannone zvíťazil pred neuveriteľným vypredaným hľadiskom v deň závodu, ktorý lemovala dokunalá kulisa v podobe príjemného alpského okolia. Rakúske GP sa teraz plánuje sústrediť na rok 2017, v ktorom sa podľa svojich slov budú snažiť udržať si prestížne ocenenie.

Projekt Spielberg

Red Bull Mind Gamers

V lete 2016 sme spustili Red Bull Mind Gamers – platformu na riešenie problémov, ktorá je dostupná pre každého, kto chce preskúšať svoju myseľ na niekoľko spôsobov. Popri hraní týždenných online hádaniek, vytvorených hernými návrhármi z celého sveta (MIT, TU Viedeň, NYU,...) na redbullmindgamers.com, sme vytvorili tajomnú kocku, ktorá prenesie hádanky do skutočného sveta a dá sa vyriešiť len naživo v tímoch so štyrmi členmi. Zisti viac a vyzvi svoju myseľ na našej platforme.

Vyzvi sám seba v Red Bull Mind Gamers

15. výročie Red Bull X-Fighters

Najprestížnejšia freestylová motokrosová udalosť slávi svoje 15. výročie v legendárnej býčej aréne v hlavnom meste Španielska. Už viac ako 320 000 divákov bolo svedkom mnohých svetových prvenstiev najlepších FMX jazdcov zo 16 krajín.

Zisti viac

Prvýkrát Red Bull Cliff Diving v noci

Počas posledných rokov čelili najlepší skokani svetovej série Red Bull Cliff Diving rôznym testovacím podmienkam. Finále sezóny 2016 v Dubaji však prinieslo úplne novú výzvu: po deviatich zastávkach sa najväčšia sezóna svetovej série Red Bull Cliff Diving skončila fantastickým finále a úplne prvými nočnými pretekmi v úžasnom dubajskom prístave.12 000 fanúšikov naplnilo reštaurácie, balkóny a promenádu, aby boli svedkami toho, ako Rhiannan Iffland (AUS) s divokou kartou potvrdila svoj titul piatym víťazstvom v siedmich súťažiach . Z mužov zvíťazil Andy Jones (USA) a titul už rekordne šiestykrát získal Gary Hunt (UK).

Zisti viac

Arkano 24 H

Arkano (22 rokov), víťaz svetového finále Red Bull Batalla de los Gallos 2015, získal 29. októbra svetový rekord, keď v centre Madridu vydržal nepretržite rapovať improvizované rýmy až 24 hodín, 34 minút a 27 sekúnd.

Pozerajte naživo na Red Bull TV.

Red Bull Iznanka

Unikátna šou Ruského tanečného divadla, ktorá bola vytvorená v spolupráci s novo vznikajúcim experimentálnym street dance kolektívom Jacka Garreta. Šou mala premiéru v roku 2015 a v roku 2016 nasledovalo rozsiahle ruské turné, ktoré sa konalo v piatich mestách. Viac ako 6 000 divákov malo šancu zažiť divadelné predstavenie, ktoré je jediné svojho druhu. Šou bola pozitívne prijatá zo strany divákov aj médií a na základe tohto úspechu bude turné pokračovať aj v roku 2017.

Zisti viac o Red Bull Iznanka

Dans les Abysses @ Red Bull Music Academy Montreal

Štyridsať rokov potom, ako olympionici vyskúšali jeho vody na letných hrách v roku 1976, sa olympijský bazén v Montreale premenil na prostredie viacvrstvového počúvania, ktoré zmazalo hranice medzi zvukom, svetlom a vodou. Na objednávku postavený zvukový systém rozptýlil špeciálne objednanú prácu Lorenza Senni, živú súpravu prostredníctvom Dopplerovho javu a celú súpravu Drexciya DJ Stingray-a cez sieť reproduktorov, ktoré sa nachádzali pod vodou, na povrchu bazéna a na vyhradenom tanečnom priestore. Aj vďaka takejto jedinečnej udalosť svojho druhu bola Red Bull Music Academy 2016 znova ukázala, že má čo ponúknuť.

Pozrite si Red Bull Music Academy

Björk Digital Exhibition @ Red Bull Music Academy Montreal

V nadväznosti na spoluprácu s Múzeom moderného umenia v New Yorku a Somerset House v Londýne sa islandská ikona a inovátorka Björk spojila s Red Bull Music Academy a montrealským Phi Centre kvôli premiére nového video filmu s virtuálnou realitou. Premiéra prebiehala zároveň s digitálnou výstavou Björk, ktorá sa konala v DHC/ART Foundation for Contemporary Art štyri po sebe idúce týždne. Výstava bola venovaná Björk a predvádzala jej priekopnícku audiovizuálnu produkciu, vďaka čomu poskytla pohlcujúci a interaktívny pohľad do mysle jedného z najfascinujúcejších tvorcov a hudobníkov súčasnosti.

Pozrite si Red Bull Music Academy

Red Bull BC One Japan Camp 2016

Po sezóne s viac ako 40 Cyphermi a 6 Campami na celom svete sa b-boys zo všetkých častí sveta zišli, aby spoločne oslávili Hip-hop kultúru. Počas 4 dni, ktoré viedli k svetovému finále Red Bull BC One, prebiehali v meste Nagoya workshopy, prednášky a battle, ktoré vyvrcholili dlhoočakávaným Last Chance Cypheri, ktorý rozhodol o poslednom otvorenom mieste vo svetovom finále. Bolo to jednoducho epické!

Pozrite si Red Bull BC One

Red Bull BC One World Final Japan 2016

Tretieho decembra sa svet tanca zastavil, aby uprel svoj pohľad na Nagoya v Japonsku, kde sa zišlo 16 najlepších breakerov v snahe získať titul svetového šampióna v Red Bull BC One. Súťaž ponúkla nevídanú úroveň súťaženia, atmosféry a historicky prvého japonského b-boya, ktorý titul získal.

View Red Bull BC One

Red Bull Culture Clash

Aj vo svojom piatom návrate v roku 2016 pokračoval Red Bull Culture Clash v budovaní svojej reputácie jedného z najprogresívnejších a najvzrušujúcejších konceptov živej hudby v súčasnosti na svete. So štyrmi medzinárodnými skupinami, ktoré vystupovali pred viac ako 16 000 divákmi v londýnskej O2 aréne, zaznamenala šou rekordnú odozvu médií aj fanúšikov. Udalosť získala päťhviezdičkovú recenziu v Independent, v Guardian bola opísaná ako „najvzrušujúcejšia hudba na planéte“, celosvetovo zaznamenala na Facebooku a Twitteri viac ako 93 000 zmienok a viac ako 1,2 milióna poslucháčov si ju naladilo doma, vďaka priekopníckemu partnerstvu s BBC Radio 1.

Pozrite si Red Bull Music Academy Culture Clash

Sezóna festivalov

Red Bull TV, ako médium s exkluzívnymi právami na vysielanie zo šiestich ikonických svetových festivalov, ponúklo divákom na celom svete možnosť sledovať ich najobľúbenejšie kapely z pohodlia vlastného domova, cez počítač v práci alebo prostredníctvom mobilného zariadenia.

Gallantova nominácia na Grammy

Gallantov debutový štúdiový album „Ology“ sa stretol s pozitívnym ohlasom kritikov a získal nomináciu na Grammy za najlepší súčasný album. Na albume sa nachádza skladba „Skipping Stones“, ktorá bola nahraná s Jhene Aiko v štúdiách Red Bull v Los Angeles. NPR o albume vyhlásilo: „Pri jeho „Skipping Stones“ preciťujete ten moment, keď sa rôzne nezrovnalosti roztavia do niečoho väčšieho, než len do ingrediencií. Gallantov falzet vychádza z jeho hrdla s prirodzenou intenzitou – je ukotvený a mierne potiahnutý bubnami, vďaka čomu je jeho vystúpenie ešte silnejšie. Po jeho boku stojí Jhene Aiko a plní úlohu tradičnej ženskosti, avšak z piesne je cítiť skutočný duet z minulých čias: keď si dvaja spievajú navzájom. Použité hlasy s nami manipulujú fyziologicky, rovnako ako to dokáže softvér. Je to klasika.“ Gallant je súčasťou programu Red Bull Sound Select od roku 2014 a vo februári sa vráti do štúdií Red Bull v Los Angeles, aby nahral svoj druhý album.

Gallant Grammy Nomination

Red Bull Thre3Style

Svetový šampionát Red Bull Thre3Style posúva kultúru DJ-ingu abaví publikum na celom svete už od roku 2010. 2016 bol zatiaľ najúspešnejším rokom, cestovali sme po svete s národným finále, ktoré sa odohralo v 21 krajinách. Na každom vystúpení bol titulovaný Národný šampión a 21 Národných šampiónov, spolu s 3 divokými kartami, bolo posunutých do Santiago de Chile na 7. ročník svetového finále. Celý týždeň sa v kluboch v Santiagu prezentovalo to najlepšie zo svetového DJingu a na konci bol korunovaný svetový šampión, ktorým sa stal Dj Puffy z Barbadosu, jedna z divokých kariet. Sledujte nás ako smerujeme do Poľska na Red Bull Thre3Style, VIII. svetové DJské majstrovstvá.

Pozrite si Red Bull Thre3Style

Pozri si všetky roky