Výroba systémom Wall-to-Wall

Šetrí zdroje vďaka krátkej vzdialenosti

Okrem využívania 80% našej energie z obnoviteľných zdrojov, sme zaviedli výrobu systémom „Wall-to-Wall“. To znamená, že naše plechovky sú vyrobené a naplnené na rovnakom mieste - čo nám pomáha šetriť mnoho kilometrov dopravy. Keďže nemusíme prepravovať prázdne plechovky do plniacej výrobne, výrazne znižujeme uhlíkovú stopu!

Systém výroby Wall-to-Wall ušetrí viac ako9.687 ton CO2emisií každý rok.

Čo znamená wall-to-wall v číslach?

Približne 3,6 miliardy plechoviek ročne nie je potrebné prepravovať, až kým nie sú pripravené k distribúcii na miesto určenia. To prispieva k ušetreniu ekvivalentu emisií vytvorených pri 700 km dlhých jazdách viac ako 18.000 nákladných automobilov alebo pri 12,76 miliónoch najazdených kilometrov za rok.  

Každoročne sa ušetrí viac ako 9.687 ton CO2 emisií sa, vďaka výrobe systémom Wall-to-Wall. 

Jeden výrobný podnik slúži pre celý svet

Výrobná základňa spoločnosti Red Bull v strednej Európe má veľa výhod:

Spoločnosť Red Bull sa zaručuje, že rovnaká kvalita prémiového produktu je poskytovaná po celom svete, a to vďaka nášmu najmodernejšiemu výrobnému procesu a použitiu vysoko kvalitných ingrediencií, ako je napríklad alpská voda z lokálneho prameňa. 

Nové technológie, zamerané na zvýšenie efektivity, ktoré pomáhajú zachovať prírodné zdroje - môžu byť zavedené okamžite. 

Energia používaná na výrobu pochádza z regiónu, asi 80% pochádza z obnoviteľných zdrojov energie - a spoločnosť Red Bull sa snaží všetkými spôsobmi o vylepšenie tohto čísla. 

Späť na životný cyklus

Objavte svet ukrytý za plechovkou