2017

Red Bull Dolomintenmann - 30. výročie najdlhšie bežiacej akcie Red Bull

Prvá udalosť s titulom „Red Bull“ a skutočná klasika v Red Bull športoch a v histórii marketingových akcií oslavuje v roku 2017 svoje 30.výročie. Známe ako najtvrdšie tímové podujatie na svete, najlepší svetoví horskí bežci, paraglideri, horskí cyklisti a kajakári súťažia o najsilnejší tím už tri desaťročia a budú sa naďalej usilovať byť najsilnejšími aj v budúcnosti!

Najtvrdšia štafetová udalosť na svete

Svetové finále Red Bull Mind Gamers

Po predstavení globálnej platformy na riešenie problémov „Red Bull Mind Gamers“ v roku 2016 sa v marci 2017 v Budapešti konali prvé majstrovstvá sveta Red Bull Mind Gamers. Tímy z 24 krajín nasledovali výzvu nájsť najlepších svetových riešiteľov problémov a korunovať ich majstrami sveta v Escape Rooms prvýkrát!

Vyzvi samého seba s Red Bull Mind Gamers

Red Bull atlétka Daniela Ryf získala triple na Ironman majstrovstvách sveta v Kona, Havaj!

Daniela Ryf dostáva svoje meno do Ironman učebníc dejepisu s 3 po sebe nasledujúcimi víťazstvami na majstrovstvách sveta. Dosiahla čas 8:50:47 a po Chrissie Wellington v roku 2009 sa stala prvou ženou, ktorá tretíkrát zopakovala víťazstvo na Ironman majstrovstvách sveta v Kailua-Kona a iba štvrtou ženou, ktorej sa to v histórii pretekov podarilo. Okrem toho žiadna žena pred ňou nikdy nedosiahla tri víťazstva po sebe v takom veku (30). Jej víťazstvo na Havaji je 8. celosvetovým titulom v jej dlhoročnej kariére.

Marcel Hirscher korunuje svoju kariéru neuveriteľným výkonom, ziskom šiestich po sebe idúcich titulov vo Svetovom pohári!

Marcel Hirscher korunoval svoju kariéru neuveriteľným výkonom, ziskom šiestich po sebe idúcich titulov vo Svetovom pohári FIS! 27-ročná rakúska superstar získala najnovší titul v Kranjskej Gore, Slovinsku, a to celé dva týždne pred koncom sezóny.

Nikdy predtým ste nevideli: Francúzski letci vo wingsuitoch Vince Reffet a Fred Fugen uskutočnili BASE Jump do lietadla!

Dvaja členovia tímu Soul Flyers (Vincent Reffet a Frederic Fugen) píšu históriu, keď nastúpili do letiaceho lietadla Pilatus po spoločnom skoku base jump z hory Jungfrau.

Pozrite sa sem!

Red Bull športovec Daniel Bodin predvádza na svete prvý dvojitý Backflip na snežnom skútri!

Daniel Bodin píše históriu po úspešnom pristátí po prvom dvojitom backflipe na snežnom skútri na svete. Sen o dvojitom backflipe bol v Danielovej hlave dlhú dobu, no mesiace príprav a veľa tvrdej práce sa vyplatili!

Pozrite sa sem!

Kelly Sildaru - najmladšia športovkyňa, ktorá vyhrala dvakrát zlato na X Games!

Len jeden rok po tom, ako bola najmladšou športovkyňou, ktorá získala zlatú medailu na X Games, Kelly Sildaru nielen obhájila svoj titul v roku 2017, ale tiež sa korunovala za najmladšiu športovkyňu, ktorá získala dve zlaté medaily z hier Winter X Games.

Dokázali to! Mladí Bulls sú Európskymi šampiónmi!!!

Tím FC Salzburg do 19 rokov pokračoval vo svojej senzačnej európskej víťaznej sérii tým, že porazil Benficu 2-1 (polčas: 0-1) vo finále a získal tak trofej Juniorskej ligy UEFA - a úplne si to zaslúži! Mladí Bulls vytvorili historický míľnik pre rakúsky futbal a k mimoriadne pôsobivému postupu, ktorým dosiahli senzáciu po senzácii v posledných mesiacoch, keď prekonali mnohé z najväčších klubov v Európe, pridali víťazstvo v Juniorskej lige UEFA.

Red Bull a Capcom oslavujú 30 rokov Street Fighter

Hadoken je teraz k dispozícii ako plechovka! 7 z najznámejších postáv Street Fighter sa dostalo na našu plechovku na 8 rôznych trhoch a ponúkame tak úžasný úlovok a možnosť ich zbierania pre komunitu hráčov bojových hier.

Red Bull Kumite: Japonská legenda „Nemo“ odblokovala svoj plný potenciál.

Zriadený ako najviac medializovaný a najťažší turnaj Streetfighter, ktorý sa dá vyhrať, Red Bull Kumite prelomil všetky rekordy a ponúkol platformu pre japonského profesionálneho hráča Nemo, aby vyjadril svoj talent!

Môžete odolať tlaku v klietke?

Marc Marquez začal rok 2017 tým, že sa stal prvým mužom, ktorý vyrazil na známu lyžiarsku zjazdovku Rakúska Hahnenkamm na motorke MotoGP.

Marc Marquez, ktorý sa stal na konci sezóny 2017 šiestykrát šampiónom v MotoGP, začal rok v Rakúsku tým, že po minuloročnom kaskadérskom kúsku hviezdy F1 Maxa Verstappena, jedným z jeho vlastných, sa stal prvým mužom, ktorý zjazdil slávnu zjazdovku Hahnenkamm na motorke MotoGP.

Marc Marquez sa vybral na zasnežený vrchol známej hory Hahnenkamm - tesne nad Streif, najťažšiu zjazdovú lyžiarsku trať na svete - na svojej závodnej motorke.

Red Bull KTM Factory Team ide MotoGP

Po rokoch dominancie na motokrosovom a aj juniorskom motocyklovom okruhu, tím Red Bull KTM robí skok na MotoGP, vrchol motocyklových pretekov. Je to ďalší krok pre najúspešnejší rakúsky tím závodných motocyklov. „Ready to Race - KTM goes MotoGP“ hovorí o hrdinskej ceste vstupu do prvej triedy cestných pretekov. V spolupráci s Red Bull TV, ktorá sprevádzala tím po dobu niekoľkých mesiacov, od prvých pokusov na skúšobnej stolici po prvé predvedenie modelu až do prvého závodu, sme ukázali pohľad do zákulisia MotoGP, ktorý ste doposial nemohli vidieť

Sledujte „Ready to Race - KTM goes MotoGP“ na RedBullTV

Sebastién Ogier získava svoj piaty svetový titul na Wales Rally GB

Tretie miesto na Dayinsure Wales Rally GB zaručilo piaty po sebe idúci titul majstra sveta FIA pre Sébastiena Ogiera, pričom 33-ročný Francúz sa posunul na druhé miesto v celkovom rebríčku za deväťnásobného šampióna Sébastiena Loeba.

Red Bull Desert Wings Team získal víťazstvá v 3 zo 4 kategórií na Rally Dakar

Sam Sunderland sa zapísal do histórie tým, že zabalil kategóriu motocyklov po tom, ako sa stal prvým britským účastníkom, ktorý kedy vyhral Rally Dakar. Stephane Peterhansel získal neuveriteľný 13. veniec Rally Dakar, siedmy na štyroch kolesách, po nádhernom dlhom závodnom súboji s tímovým kolegom Sébastienom Loebom z tímu Peugeot. Eduard Nikolaev priniesol titul pre kamióny späť do KAMAZu vo veľkom štýle, a to víťazstvom v etape, ktoré spečatilo celkovú výhru pre rusa. Red Bull jazdec Iganicio Casale z Čile skončil na 2. mieste v kategórii štvorkolky.

Follow the Dakar

Red Bull Amaphiko Academies na 3 kontinentoch

Red Bull Amaphiko Academy je odrazovým mostíkom pre sociálnych podnikateľov pracujúcich na miestnej úrovni - ľudí, ktorí používajú svoj talent, kreativitu a energiu k riešeniu problémov v ich komunite. V roku 2017 Aakadémia Amaphiko cestovala z Južnej Afriky do Brazílie a po prvýkrát do Baltimoru v USA.

Sledujte cestu na www.redbullamaphiko.com

Sociálne prospešný podnikateľ Red Bull Amaphiko dosahuje nové vrcholy

Wandisile mal bláznivý nápad dať gangsterstvo do múzea. Vyrastal v obci v Južnej Afrike a každý deň zažíval tažkosti spôsobené gangsterstvom. V roku 2015 navštevoval Red Bull Amaphiko Academy v Langa v Kapskom Meste. Bol inšpirovaný a obdarený nástrojmi, aby svoju myšlienku premenil v realitu. Spojili sme ho s tímom snov tvorcov a zrodilo sa Gangsterské múzeum 18. Do dnešného dňa navštívilo múzeum viac ako 3 500 ohrozených mladých ľudí a donútilo ich to dvakrát si premyslieť svoje životné voľby. A on vyvinul podnikateľský plán, aby udržal múzeum v prevádzke, pričom za každého turistu, ktorý prechádza múzeom, zaplatia za jedno dieťa, aby to zažilo. „V priebehu 18 mesiacov vývojového programu Amaphiko som významne rástol ako podnikateľ."

Získajte viac informácií o Gangsterskom múzeu 18 tu

Just Like You od Virginia Tomarchio & Bboy Lil G

Sledujte, čo sa stane, keď sa stretnú B-boying a klasický tanec. Medzinárodne uznávaný B-boy Lil G bok po boku s klasickou tanečnicou Virginiou Tomarchio. Nezvyčajné stretnutie sa uskutočnilo v Stazione Leopolda vo Florencii, choreografiu vytvoril Christian, „Kris“ Buzzi.

Sledujte, čo sa stane, keď sa stretnú B-boying a klasický tanec.

Red Bull BC One All Stars Tour Francúzsko a tajný súboj

10 B chlapcov, 9 miest, 6000 km: Red Bull BC One All Stars, tím, ktorý spája niektorých z najlepších tanečníkov z celého sveta, skutočne reprezentujúci B-Boying vo všetkých jeho podobách presiahol francúzske územie. Počas turné vo Francúzsku bol tím The BC One All Stars vyzvaný miestnym členom tímu Lyon B-Boy a chlapci museli prijať výzvu. Tím sa ukázal v tanci a Lyonská budúca generácia B-Boys ich všetkých prekvapila.

Sledujte najlepšie tímy ako vracajú B-boying späť k jeho koreňom

Red Bull BC One World Final Amsterdam

16 z najvýznamnejších svetových breakerov z deviatich rôznych krajín sa zišlo na Amsterdamskom Westergasfabriek na 14. ročníku Red Bull BC One World Final. Porota zložená z veteránov B-boys Crazy Legs, Hong 10, Niek, Intact a AT začali vládnuť nad tohtoročnými finalistami, medzi ktorých patrí po prvýkrát vôbec aj b-girl. Menno z Holandska zastupujúci tím Red Bull BC One All Stars vyhráva a znovu získava titul, ktorý vyhral v roku 2014.

14. ročník Red Bull BC One World Final sa uskutočnil v Amsterdame 4. novembra 2017. Celú udalosť si znovu pozrite na Red Bull TV.

3Style World Tour 2017

Red Bull 3Style National Final World Tour sa konalo od septembra do novembra po celej Európe, Ázii, Pacifiku a Amerike. Národné finálové podujatia sa konali vo viac ako 20 krajinách, na ktorých bolo našou porotou vybraných šesť DJ-ov z májových video záznamov. Ôsmy ročník svetovej súťaže Red Bull 3Style sľubuje, že bude najväčším. Podujatie Red Bull 3Style World Tour spojilo DJ-ov z celého sveta, ktorí súťažili v nádeji, že budú majstrami sveta na svetovom finále v poľskom Krakove. V tomto roku sme mali 2,5 milióna zhliadnutí (+257 % nárast od roku 2016) a 70 tisíc zapojení (lajkov, komentov a zdieľaní) počas livestreamov národných finále.

Red Bull 3Style World Tour 2017

Red Bull Music Festival Highlight - Ryoji Ikeda - A [pre 100 áut]

Renomovaný umelec Ryoji Ikeda predstavil v spolupráci so 100 majiteľmi automobilov úplne novú kompozíciu, ktorá bola najväčším syntetickým orchestrom na svete. Dielo s názvom A [pre 100 áut] bolo pokračovaním dlhodobej série Ikedu, ktorý skúmal frekvencie tónu A. Aj v koncepcii a aj v prevedení dielo predstavilo nové odvážne smerovanie Ikedu ako umelca a otvoril svoju prácu širšiemu publiku - vrátane milovníkov automobilov - ako súčasť festivalu Red Bull Music Academy Los Angeles.

Ryoji Ikeda - A [pre 100 áut]

Red Bull Music Festival Highlight - Solange: Óda na

Prezentáciu známych a znovu predstavených verzií piesní z albumu A Seat at the Table speváčky Solange Knowles v kultovej rotunde Múzea Solomona R. Guggenheima v rámci Red Bull Music Academy Festival New York 2017. Interdisciplinárne predstavenie diela a meditácie na témy z jej albumu, ktoré zahŕňali pohyb, inštaláciu a experimentálne rekonštruované hudobné úpravy.

Solange: Óda na

Najlepší umelci. Najväčšie festivaly. Na Red Bull TV je vždy hudba.

Nadšenci hudby z celého sveta budú môcť zažiť „vnútornú skúsenosť“ z ôsmich celosvetových prevratných festivalov, zažiť živú hudbu vo vysokokvalitnom vysielaní a zároveň sledovať najhorúcejšie a najlepšie hudobné vystúpenia dostupné kdekoľvek a z akéhokoľvek zariadenia na www.redbull.tv/Festivals a teraz tiež vrátane simulcastov Red Bull Media Network Channel 1.

Živé hudobné festivaly na Red Bull TV

2016

2015

2014

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2001

2000

1999

1998

1997

1995

1994

1992

1989

1988

1987

Objavte svet ukrytý za plechovkou